Fulltextové vyhledávání

Kalendář kulturních akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
Pozvánka na nedělní pohádku
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26
Pravidelný roční odečet plynoměrů 2024
27
Pravidelný roční odečet plynoměrů 2024
28
Pravidelný roční odečet plynoměrů 2024
29
Pravidelný roční odečet plynoměrů 2024
30
Pozvánka na "Pálení čarodějnic" 30.4.2024
1 2 3 4 5

Kalendář svozu odpadů

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Spolky > Český svaz žen Ráječko

Český svaz žen Ráječko

Kurz studené kuchyně

Ve středu 25. dubna 2007 uspořádal český svaz žen pod vedením dlouholeté členky paní Helenky Menšíkové "Kurz studené kuchyně". Helenka si připravila ingredience na 10 různých salátů ( fazolkový, čočkový, sýrový, kedlubnový, bramborový, z červené řepy, těstovinový s kuřecím masem, těstovinový s tuňákem). Dostaly jsme  recepty na další chuťovky. Helence pomáhala paní Jindra Mazalová, Maruška Vránová a Ilona Přibylová.  Hotové saláty jsme všechny ochutnávaly. Vzhledem k tomu, že nás bylo pouze 12, tak jsme se pěkně přecpaly. Taky jsme měly možnost ochutnat " sekačku", která funguje jako vyprošťovák.  No nic, co zbylo, tak sme si pobraly do mističek domů.

Děkujeme našim ženám a zvláště Helence za perfektní ukázku kulinářského umění.

Všechny mrzí, že přišlo tak málo lidí. S přípravou akce  je tolik práce. Nikdo nemůže říct, že se v Ráječku nic neděje a kdo to řekne, tak by musel navštívit všechny akce, které organizace v Ráječku pořádají. Je vidět, že ani otevření Staré školy nepřiměje občany, aby se zapojovali do dění v obci. Je to o tom jen chtít.

Katka M.

Oslava MDŽ

V neděli 11.března 2007 pro naše ženy připravil Český svaz žen Ráječko oslavu MDŽ. Po jedné hodině bylo ve staré škole už rušno, paní  Jindra Mazalová,  Maruška Vránová,  Helenka Menšíková, Jarka Mašková, Blanka Kopecká, Maruška Pešánová  ( možná ještě někdo další ) pod vedením předsedkyně Lídy Hrachovinové měly plné ruce práce s přípravami, aby vše klaplo a bylo tak,jak má být. V malé zasedačce již viselo kolem 150 společenských a svatebních šatů, které sem přivezla paní Dana Beránková, majitelka půjčovny šatů  z Horní Lhoty  na módní přehlídku. Parkoviště za Starou školou se začalo plnit. Po staré škole pobíhaly také děti ze školy, které se připravovaly na své vystoupení. Začaly přicházet ženy, usazovaly se do sálu. Sál se začal pomalu plnit, ve dvě hodiny bylo v sále přes 100 žen plus asi 15 mužů. U příchodu dostala každá žena tulipánek na přivítanou. Začalo se roznášet občerstvení, chlebíček ,zákusek, čaj, káva. Ve čtvrt na tři , když přišla paní Dana Martinková se slovy " Tak začneme, řeklo se ve dvě, modelky jsou nervózní.", Lida Hrachovinová zavelela ticho a starosta přivítal přítomné krátkým proslovem. Byl asi překvapen tolika ženami, že si zapomněl vypnout mobilní telefon a ten mu v rámci zákona schválnosti při projevu začal zvonit. Po zahájení nastoupily na scénu děti s vystoupením pod vedením učitelek Libušky Filipiové a Jany Smejkalové. Ze sálu dohlížela ředitelka paní Světla Havlíčková. Po dětech následovalo  vystoupení  zpěváků Pavly a Honze, kteří svým hudebním doprovodem zahájili módní přehlídku. Modelky předvedly spoustu nádherných společenských šatů a po přestávce, kdy opět Pavla s Honzem krásně zazpívali, se oblékly do svatebních šatů. Paní Dana Beránková dohlížela na upravenost modelek před vchodem do sálu, paní Dana Martinková ( Klimešová )šéfovala oblékání, převlékání modelek. Po závěrečném projevu paní Dana Martinková při odcházení ze sálu prohlásila : " Potřebuju sprchu, víš co to bylo všechny je oblíct ".  Lída Hrachovinová předáním kytičky poděkovala oběma Danám a rozloučila se i s přítomnými ženami. Podle ohlasů se nedělní odpoledně všem líbilo.Dík patří  ženám z českého svazu žen, které pro nás oslavu MDŽ připravily a paní Daně Beránkové, která připravila módní přehlídku.Děkujeme a těšíme se za rok zase!!

K.M.

Zájezd do divadla

Český svaz žen Ráječko uspořádal 1.května 2007 zájezd do brněnského městského divadla na muzikál " Čarodějky z Eastwicku ".

Zájezd do termálek

Český svaz žen uspořádal 2. června 2007 zájezd do termálních lázní v Maďarsku.Podle ohlasu zúčastněných se zájezd povedl, všem se tam moc líbilo. Na komentář si počkáme od paní Lidy Hrachovinové, předsedkyně ČSŽ.

Hodová zábava

V sobotu 10. listopadu pořádal Český svaz žen Ráječko  již tradiční Hodovou zábavu ve Staré škole. K tanci i poslechu hrála skvělá hudební skupina VELVET. Pro účastníky zábavy bylo připraveno bohaté občerstvení ( řízky s bramborovým salátem, výborné uzené, pivo, víno...). Tombola se pyšnila krásnými výhrami od sponzorů a členek Svazu žen. K úplné spokojenosti pořadatelek chyběla větší účast lidí, kteří se rádi baví a tancují.